Dagboek van en smoker

DAGBOEK VAN EEN SMOKER

Dagboek  over de Landmann Tennessee 400 American Smoker !

Tip’s van de dag ga naar….

(Naar de Recepten)

OF

(Naar Smaakmakers)

met de nodige tips en nog veel meer!!

03-10-2016
Ons nieuwe pannenset voor buiten is binnen en we hebben het meteen ingebrand, wassen met zeep, goed afdrogen en dan een uur in de oven op 180 graden, daarna in de oven laten afkoelen
Je mag de pannen daarna niet meer afwassen met zeep, als je het doet dan moet je de pan weer inbranden.
Bij het inbranden vormt zich een vetlaag in de pan, als het goed is brand de pan dan minder snel aan, het is een soort tefal laagje!
Maar goed we hebben nu 2 Do (Dutch Oven) een DO koekepan, een DO steelpan, een DO grillpan, een DO pannetje een DO wok, een DO Dekselhaak, en een onderzetter om een DO op te zetten of een DO deksel.
Als je een heet deksel van de pan haald om bijvoorbeeld in de pan te roeren dan wil je niet je deksel op de grond leggen dus vandaar een ijzeren onderzetter!
Langzaam maar zeker krijgen we het goed voor elkaar in de buitenkeuken, en we hebben nog al wat plannen! maar dat later…

24-09-2016
Ik heb al een paar keer gerookt de recepten vind je in HIER Gisteren Beer Can Chicken gemaakt, het was heerlijk maar het ddurde langer dan verwacht, nu heb ik de smoker rond de 100 graden gehouden maar dat was eigenlijk fout een flink stuk hoger was beter geweest, oke leer momentje.
We moetsen erg lang wachten tot de kip gaar was dus volgende keer mag het wat heter dan stoomt het bier ook beter.
Ik vind dit soort leeromenten echt niet erg, ik schrijf ze ook gewoon op dat is dan voor een volgende keer.
Ik had de kipborst geinjecteerd met appelsap en ik vond de borst dan ook veel lekkerder dan de rest die ook super smaakte maar de borst is normaal droog en nu echt niet lekker sappig en mals mmmmmmm
Het smaakte echt hemels je zou zoiets een keer moeten proefen.
Ik heb meteen twee worsten mee laten roken en ook die waren heerlijk, mmmm

Eerlijk is eerlijk het duurt wat lenger met een smoker, maar het smaakt dan ook veel lekkerder, morgen spareribs uit de smoker want we krijgen eters!!
De eerste ribs uit deze smoker ik ben erg benieuwd naat het resultaat, vandaag zal ik me even inlezen en dan is het klaar.

14-09-2016
En dan is het zover het eerste grote stuk vlees op de Smoker, Pork Belly je kun het lezen in

13-09-2016
Vandaag is onze eerste Duch Oven binnen gekomen, ik denk dat ik over de Dutch Oven op deze site nog een speciaal item ga schrijven, met uitleg en recepten of course

12-09-2016
Inmiddels twee keer de smoker gebruikt waarvan de eerste keer een smoker test was net na het inbranden, recepten kun je vinden elders op deze site(zie recepten button aan de linkerkant)
En het gaat goed, ik heb al diverse leermomenten gehad maar dat vind ik niet erg , ik vind dat erg belangrijk dat je steeds meer leert, mijn bevindingen schrijf ik op en ook de recepten.
En ook de fouten en de leermomenten zullen niet ontbreken.
Ook komt er een item nagerechten of onder een andere naam moet ik namelijk nog bedenken en ook de bijgerechten bijvoorbeeld gepoftte aardappel of iets in die geest zullen volgen.
In de avond uren hebben we het kampvuur getest, ik heb namelijk een dutch oven besteld en die kun je ook boven of in een kampvuur zetten!

Nu is een smoker uiters geschikt om grote stukken vlees in te bereiden, maar kleine gerechtjes zoals bijvoorbeeld een braadworst of iets in die geest kan ook prima.
De nieuwe trent is budget koken, heerlijk koken voor een zo laag mogelijke prijs, of met beperkte ingredienten is ook een uitdaging lekker simpel maar taste full.

06-09-2016
Vandaag de smoker ingebrand zoals het moest, de vorige keer had ik het fout gedaan.

05-09-2016
De indeling van deze pagina veranderd omdat het een rommeltje was als je deze bekeek op een mobiel of tablet.
Er komt ook een nieuw item Vegetarisch!

02-09-2016
On het onderwerp mijn BBQ Smoker kun je lezen hoe het ging met de aller eerste keer smokeren zonder eten.
Gisteren heb ik een streng knoflok gekocht voor de sier, en een bol gerookte knoflook, zat me later te bedenken dat ik nu zelf ook knoflook kan roken 🙂
Ik heb eikenhout besteld komt over twee weken binnen, dan heb ik vakantie en dat leek me handiger.

01-09-2016
Vandaag is het zover, ik ga de smoker inbranden, en misschien daarna nog een test doen met  wat vlees of vis(spannend)

30-08-2016
De resterende onderdelen uit belgie zijn binnen, eigenlijk zijn het geen onderdelen maar extra dingen voor de smoker!
Ben druk bezig met het item smaakmakers  (zie een van de afbeeldingen hier boven).
Daar kun je echt alles vinden wat we zouden kunnen gebruiken om ons stukje vlees of wat dan ook nog lekkerder te maken.
En dan kan van alles zijn, zoals o.a. zout, kruiden, marinade’s rookhout en nog veel meer.
Ben er al een heel eind mee dus ik zou zeggen klik en kijk…….

29-08-2016
De buitenkeuken begint er op te lijken, de rookplankjes de zoutplancha’s, en de Vuur-Kruiden zijn binnen, en ik heb twee vergieten besteld die ik ga omtoveren tot hanglampen!
Wil buiten straks ook HUE lampen handig en mooi maar goed dat komt nog wel eerst de basis af en dan de rest.
Eindelijk zijn de laatste drie dingen voor de smoker verstuurd vanuit Belgie, en dan kunnen we proefdraaien :-))

26-08-2016
Vandaag komt de iGrill er waren wat problemen met de levering!
Ben zeer benieuwd naar de iGrill ik heb hieronder een linkje gezet!
http://product.weber.com/igrill/igrill2/
Mooi dingetje of niet!
Waarom deze thermometer??
Als je een smoker hebt dan is er een ding belangrijk en dan is een constante themperatuur in de smoker.
Elke keer als je de klep open doet dan kost dat warmte, en dat wil je niet verliezen de themperatuur is ongeveer 120 graden celcius.
Belangrijk is dan om dat te monitoren, kernthemperatuur van vlees, maar ook de themperatuur in de smoker is belangrijk.
Op deze theromemeter kunnen max. 4 voelers worden aangesloten!
Alles kun je dan aflezen op je iPhone je kun instellken dat je een bericht krijg bij een te lage of te hoge themperatuur van de smoker.
Maar ook als het vlees de juiste kernthemperatuur heeft!
Ik zal hem straks in de praktijk testen en natuurlijk zal ik er over schrijven.
De rookplanken, zoutsteen en de diverse (vuur)kruiden zijn onderweg.
Volgende week ga ik mijn nieuwe smoker inbranden, hij moet ruim een half uur verhit worden voordat ik hem kan gebruiken!

23-08-2016
Mijn nieuwe iGrill 2 Thermometer is onderweg, incl. twee voelers, ik kan straks op mijn iPhone hoe warm het is in de smoker en hoe de kernthemperatuur is in het vlees, kan er maximaal 4 voelers aan zetten 🙂

22-08-2016
Overal op de outdoorcooking pagina’s veranderen regelmatig dingen, er komen items bij of ze veranderen bij de kruiden en rubs pagina is er en item geplaatst over vuurkruiden!
Straks als ik echt mijn smoker ga gebruiken zal ik er zeker over schrijven!

20-08-2016
De laatse onderdelen voor de Tennesse Smoker zijn besteld, dan is hij helemaal compleet.
Volgende stap is de buitenkeuken inrichten en spulletjes aanschaffen om buiten te koken, zoals kolen, hout en dat soort dingen!
Ik wil ook een paar zoutstenen en rookplanken van cederhout aanschaffen,

18-08-2016
Vandaag samen met Marlies de Smoker in elkaar gebouwd, er zat een duidelijke handleiding bij dus was het een makkie!!
En ik moet zeggen dat het een degelijke smoker is lekker dikwandig en hij ziet er ook nog een super stoer uir, echt een aanwinst.
Oke het is niet goedkoop zo’n smoker, dit is mijn tweede smoker mijn eerste was er een van rond de 100 euro.
De oude smoker was van dun ijzer en vooral de Fire Pitt (vuurkamer) heeft dan veel te leiden al snel zat de schuif voor het regelen van het vuur vast enz
Oke hij stond dan ook wel in de volle regen omdat ik geen droge plaats had dus dat werkt dan ook niet in het voordeel van de smoker.
Maar er zaten toch wat nadelen aan de goedkope uitvoering die natuurlijk al;s opstart model prima is!
Maar door het dunne metaal is het een stuk moeilijker om de themperatuur op een constante themperatuur te houden.
Dan had ik ook nog de schoorsteen vast zitten aan het deksel wat ik zelf echt niet handig vond, je hebt dan veel meer ruimte nodig!
Maar als je dan een tweede smoker wilt gaan aanschaffen zijn deze punten wel belangrijk je weet de voor en nadelen en neemt deze mee bij de aanschaf van een nieuwe en dat laatste heb ik dus gedaan.
En eerlijk is eerlijk er zit echt heel veel verschil in, in mijn oude en nieuwe smoker, en binnenkort gaan we testen.
Er moet eerst nog een paar onderdelen worden besteld, een onderplaat om de warmte beter te verdelen, een pin om een pan aan te hangen en een ding voor de klep, daar mee kun je de klep op een kier zetten!
Ik heb van dat laatste ding eigenlijk geen idee wat de voordelen er van zijn maar het zit bij het pakket van de smoker en tja je wilt hem dan ook wel compleet hebben.
De smoker staat nu droog en dat is wel belangrijk vind ik is voor het behoud van.
Binnenkort ff test draaien en dan zijn we er klaar voor, nog even een eiken en beukenhout bestellen en dan is het zover.
Wordt vervolgd!

IKKE
17-08-2016
Mijn nieuwe smoker zit nog in twee dozen tot de buitenkeuken klaar is, de bouw van de buitenkeuken is in volle gang.
OUTDOOR COOKING
Dat is Koken buiten,
in en op de smoker, boven een kampvuur in de wok het maakt niet uit als het maar buiten is en daar ga ik over schrijven!

WORD VERVOLGD!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *