Onze Landmann Tennessee 400 Smoker
Dit is Onze tweede smoker..
De eerste smoker was een goedkope van rond de 100 euro, ik moet zeggen een leuk modelletje om mee te beginnen!
Maar toch met een paar minpunten, de eerste was dat de warmte in de smoker niet echt goed te regelen was, de oorzaak was o.a. het dunne metaal.
Dun metaal betekent ook dat de smoker een stuk gammeler is en dus minder degelijk, hij roest dan ook snel door!
De deur van de Fire Pit was dan ook al snel kapot en de schuif helemaal vast geroest!
Ook de schoorsteen die vast zat aan het deksel was niet echt handig.
Maar goed mijn oude smoker was aan vervanging toe nu is er genoeg te koop op het gebied van smokers dat was toen ik mijn eerste smoker kocht heel anders.
De nieuwe smoker moest dus aan enkele punten voldoen, en dat was dus dikwandig, de Tennessee heeft een wandsikte van 4 mm.
De schoorsteen mocht niet vast zitten aan het deksel!
Het moest een robuste American stijl Smoker worden met de goede looks.
Het moest een ruime smoker worden!
Nou deze smoker heeft dat plus nog wat extra’s, zo kun je op de Fire Pit ook een pan zetten, of hangen!
Er kan een extra plaat in die de warmte beter verdeeld (zie afbeelding 1)
De pin om een pan aan te hangen (afbeelding 2) en een deur openhouder (afbeelding 3) zijn drie dingen die je er wel apart bij moet bestellen!
Een goede warmte verdeling is belangrijk in een smoker!
Ik heb wel alle onderdelen er apart bijbesteld maar het hoeft natuurlijk niet!!
De smoker werd geleverd in twee grote dozen, en samen met Marlies hebben we hem in elkaar gezet, de handleiding is duidelijk!
Het was dan ook een fluitje van een cent, en dan staat hij er dan, in het echt had ik hem niet gezien alleen op foto’s en op papier!
We zijn er echt blij mee, hij is stoer en mooi en als de buitenkeuken klaar is en alle onderdelen en spullen zijn binnen dan gaat het gebeuren!
Hij moet eerst een half uur in branden en daarna mag hij pas gebruikt worden!
De onderdelen zie afbeelding 1,2 en 3 zijn ook binnen.
Het eerste wat me opviel was dat alles zwaar en stevig is.
Als je naar foto 2 kijkt dan zie je een dunne pin, in de werkelijkheid is het echt een zware dikke pin, die daardoor goed bij de smoker past.
Ook voor afbeelding 1 en 3 geldt dat!
Hoe de Smoker in de praktijk werkt dat weet ik nog niet, op het moment van dit schrijven staat de smoker nog ongebruikt in de tuin.
Nu moet de smoker worden ingebrand
>>>KLIK HIER>>
voor uitleg inbranden
Nou dat heb ik dus gedaan, en tegelijk heb ik de iGrill 2 geprobeerd!
Wat me opviel was het rustige branden van de kolen, en de constante themperatuur.
Het werkt toch heel anders dan mijn oude smoker, ik kan niet anders zeggen dan dat ik er super blij mee ben.
En hopelijk tover ik binnenkort de lekkerste gerechten uit deze smoker.
IKKE