Stoeien met Muziek 2026-27

(DE NIEUWSTE BERICHTEN STAAN ONDERAAN) 

Ik kan soms wel jaloers zijn op iemand die achter een piano gaat zitten of een gitaar ter hand neemt en zo uit het hoofd prachtige muziek spelen!
Nu kan ik helaas geen muziek maken, tja sorry, helaas maar stoeien met muziek kan natuurlijk wel en nog wat bijleren kan natuurlijk ook, en dat ga ik doen en ook Marlies gaat meer doen met muziek, zei heeft in een band gezeten als zangeres en kan een beetje muziek maken!
Ik heb ooit een blauwe maandag orgel les gehad, maar door tijd, horeca, opleiding en meer is er niet veel van terecht gekomen, iets is blijven hangen maar goed daar kom ik niet ver mee!
Maar goed Marlies wilde het wat meer oppakken en van het een kwam het andere, en hebben we een nieuwe Yamaha keyboard en een Boss loop apparaat gekocht, nog een koptelefoon en een microfoon en dan kan het feest beginnen!
Ik ben al begonnen met vinger oefeningetjes, en met vier akkoorden, deze ga ik de komende tijd proberen te leren, en dan zien we wel weer verder, ik probeer het in kleine stapjes en dan zie ik wel weer!
Met de loop machine kun je leuk spelen en dat kan ook zonder instrumenten, is heel leuk om mee te spelen!

Het is leuk om met beide apparaten te stoeien, zo ben ik op het keyboard bezig met vinger oefeningetjes, en probeer ik vier akkoorden te leren, wat natuurlijk niet makkelijk is, ik probeer elke dag een paar keer te oefenen, niet de hele dag, ik doe het in kleine stapjes.
Het gave aan dit keyboard is dat er al zoveel muziek in zit dat je zelfs als je niet kunt spelen je al heel wat kunt laten horen, de loopstation is een heel ander verhaal dat is als speelgoed ik heb er nu ook een microfoon bij dus kun je ook geluiden maken met wat ja maar wilt en opnemen, de microfoon kan ook op het keyboard worden aangesloten.
Van de loopstation moet ik nog veel leren maar ook hier doe ik het in kleine stapjes, vroeger wilde ik alles in een keer weten, maar nu vind ik dit prettiger leren en dan weer verder, ik kan het loopstation ook aan de iPad koppelen en gebruik maken van allerlei apps, Garageband van Apple is er daar een van en zo heb je meteen weer veel mogelijkheden erbij.

Vervolg 1
Elke dag probeer ik en dat lukt me zeker om te oefenen op het keyboard, ik probeer online lesjes te volgen, ik heb een abonnement voor drie maanden op keyboard les voor beginners en nu maar hopen dat ik wat leer, al die noten en tekens pffff pittig hoor!
Maar het mooie van dit keyboard is dat er zoveel muziek al inzit dat je zelf al leuk kunt spelen zonder een noot te kennen, en ik vind het super leuk om zo in mezelf wat te spelen, koptelefoon op en gaan met die banaan.

Vervolg 2
Vandaag is het 29 mei, elke dag oefen ik op het keyboard, simpele dingen en zo train ik ook mijn vingers, ik probeer akkoorden te leren enz
Op de de loop station doe ik nog niet zoveel, omdat ik geluiden wil opnemen die ik voor het grootste gedeelte ook zelf maak, er is inmiddels een microfoon aangeschaft en een goede koptelefoon!
En ik probeer ook een beetje op mondharmonica spelen te leren, we hadden al twee mondharmonica’s thuis en nu komt er zelfs een derde en dat word een ??? harmonica we hadden al een C en Bb harmonica en nu komt er dus weer een bij.
Marlies heeft nog een gitaar gekocht en ik ga zelfs een gitaar bouwen, Nick (mijn zoon ) gaat een deel 3D printen en ik ga nog stoeien met Epoxy en als het een beetje meezit dan kun je er hier meer over lezen en zien in een ander blog!

Vervolg 3
Inmiddels heb ik een speciale blog gemaakt voor de 3D gitaar, en komt er vandaag nog een mondharmonica binnen en ook ik ben begonnen met gitaar spelen en ook hier stapje voor stapje, helaas is er een snaar geknapt en dus kon ik de laatste dagen niet oefenen, het was eerlijk gezegd ook veel te warm ook om op de keyboard te oefenen, niets doen en veel drinken was en zal ook komende week nog doorgaan want het word extreem warm word er voorspeld.
De mondharmonica die ik besteld heb is een echte blues harmonica waar alle grootheden op mondharmonica gebied mee zijn begonnen deze is inmiddels wat verbeterd maar het geluid zou het zelfde zijn volgens de reviews die ik allemaal bekeken heb!

Word Vervolgd

IKKE