Waar is hier de Nooduitgang?

Een tijd geleden heeft de regering ons geadviseerd om een noodpakket aan te schaffen, eten, drinken, kaarsen en meer.  Klik op >>>LINK<<< voor de advies lijst van de overheid.
Het eerste advies was voor drie dagen en nachten, vanaf dat moment viel het me op dat steeds meer landen met hetzelfde advies kwamen voor hun bevolking, inmiddels is het advies van drie dagen en nachten aangepast het advies is nu een hele week!
Toen de eerste advies kwamen heb ik er eerst maar eens een tijdje over nagedacht, de overheden kunnen wel van alles roepen maar onder aan de streep bepaal je zelf of je dit wel of niet gaat doen.
Zoals jullie weten (als je tenminste rond gekeken hebt op mijn website) ben ik zeer geïnteresseerd in voorspellingen enz enz, en tot mijn verbazing waren er daar een of twee die met het zelfde kwamen een uit USA en een uit Ierland volgens mij!
De ene man vertelde ook al koop je een blik met soep of bonen in de week of maand dan was dat al beter dan niets. Bonen bijvoorbeeld kun je ook koud eten vertelde hij.
Alles bij elkaar opgeteld heb ik er diep oer nagedacht en het eerste wat ik me afvroeg was, wat weten zei allemaal wat een de normale mens niet weet, overheden en voorspellers over de hele wereld raden aan dat je een noodpakket aan of genoeg eten en drinken voor ongeveer een week!
Overstromingen, nou eerlijk gezegd moet er wel heel erg veel gebeuren voordat het waar ik woon overstroomt, nu kan ik wel een hele lijst met gebeurtenissen opsommen die kunnen gebeuren maar daar begin ik niet aan!
Maar zoals ik al schreef heb ik er wel over nagedacht het heeft me wel even bezig gehouden kan ik hier schrijven, en nee ik heb er niet van wakker gelegen want tegenwoordig denk ik het volgende, wat komt dat komt en wat wil je er aan doen??
Maar een langdurige stroomuitval kan natuurlijk, en dan is er geen internet, kun je niet koken enz

Wat hebben wij gedaan????
Ik heb een lijst gemaakt van waar ik over nagedacht heb en in huis heb gehaald, we wonen hier met ons tweeën, maar ik weet dat in nood je ook klaar moet staan voor een ander dus ook daar hebben we een beetje rekening mee gehouden, niet dat we de hele buurt kunnen voeden en van drinken kunnen voorzien maar voor een paar mensen in nood kunnen we wel wat doen!
Water want je kunt niet zonder water en drinken dus heb ik een lading water gekocht, spa blauw, voldoende voor ruim een week om te drinken en om eventueel mee te koken.
Eten tja een mens moet naast genoeg drinken ook eten, dus hebben we wat eten in blik, in pak en nog wat andere dingen in huis en dat is genoeg voor meerdere weken.
We hebben een noodradio, we hebben wat batterijen, we hebben kaarsen, we hebben een verband trommel en aspirines en meer van dat soort dingen.
Ik heb een klein kooktoestelletje gekocht met een pitje op gasbussen zo kun je water koken voor thee of koffie, erop koken kan ook, maar ik heb ook nog enkele grote gasbussen staan, deze kan ik gebruiken om te koken, en om te verwarmen indien nodig!
Eten en drinken CHECK!!
Dus als de stroom eraf gaat dan kunnen we het even volhouden!
Maar stel dat naast de stroom er ook geen gas en water uit de leiding komt wat dan???
Dan word het probleem groter, maar ook daar heb ik een beetje over nagedacht, ik heb gekeken naar onze situatie en hoe het ging in de corona tijd.
Als alles in een keer eraf is kun je niet meer naar een winkel want deze zijn gesloten, maar eten en drinken hadden we al, dus wat nog meer!
We zitten in het donker en zien dus niets, kaarsen en olielampjes zouden een oplossing zijn voor dit probleem, kaarsen en lucifers, ik heb batterijen en een paar goede zaklantaarns, op de een kan ik een kapje zetten en dan heb je een lamp, dus licht en aansteek materiaal, CHECK!!
We gaan ook hier even uit van een totale storing, geen Electra, geen gas en geen water, als deze drie dingen wegvallen dan word onze wereld erg klein kan ik hier schrijven, vooral als het lang gaat duren!
Stel dat het in de winter gebeurt wat dan, brrrrrrr ook daar heb ik aan gedacht, we hebben een houtkachel en deze kan dus met hout gestookt worden, we hebben speciale blokken op voorraad zodat we als het goed is niet in de kou komen te zitten, CHECK!!
Ik ga er hier van uit dat we in ons huis kunnen blijven anders hebben we een nog groter probleem maar ik zet dat doem scenario even aan de kant, over dat deel moet ik nog nadenken.
Als mens moeten we regelmatig naar de wc, ook daar heb ik over nagedacht, we hebben een paar pak wc papier in huis, in de Corona tijd was dat in de winkel het eerste op, maar doorspoelen gaat niet omdat er geen water is, nu hebben wij een vijver met daarin zo’n 6000 liter water, dus dat zouden we dan kunnen gebruiken om de wc door te spoelen, dus ook hier CHECK!!
Kijk eerlijk is eerlijk als er een mega storm komt zoals in Amerika zo’n hurircane want als dat ineens over je huis trekt dan kun je nog zoveel spul in huis hebben, maar de kans is klein dat je het dan nog naverteld!
Ik heb er over nagedacht en stappen ondernomen om ons voor te bereiden op wat kan gebeuren, hopelijk gebeurt het niet maar ik vond dat niets doen ook geen optie was!
Je hebt hier voor en tegenstanders de een vind het onzin en de ander doet er wat mee, maar mocht er wat gebeuren dan hebben de mensen die zich niet een klein beetje hebben voorbereid een probleem!

Hopelijk hebben we geen noodpakket nodig, en worden we gezond oud maar iedereen weet dat we in een wereld leven waar het alle kanten op kan gaan, ik geloof wel dat er wat gaat gebeuren want als er velen beginnen met het waarschuwen en adviseren zoals neem een noodpakket in huis, dan ben ik bang dat er er iets in de lucht hangt!
Maar eerlijk is eerlijk er zijn er velen die het afdoen als bangmakerij of het op kostenjagen van mensen en ik ik weet niet wat nog meer, maar ik denk maar zo, wat zijn een paar liter water, een paar kaarsen en wat eten ergens in een kast het vreet geen brood en als er wat aan de hand is dan denk je yesss, en stel dat je het niet nodig hebt dan kun je het altijd gebruiken, opeten of drinken, toch?

IKKE